Blogs

Najważniejsza wydajność i elastyczność procesu produkcyjnego

NOWOŚCI Pionierskie jednostki profilujące od Weiniga

Oferta wszystkich firm należących do Weinig Group pozwala na uzyskanie optymalnego efektu ekonomicznego oraz jakościowego.

Odwiedzając majowe targi Ligna, nie sposób ominąć stoiska tak znanego producenta maszyn i urządzeń, jakim jest Weinig Group. Zobaczy się tam wiele nowych rozwiązań technologicznych. W tym roku konstruktorzy Weiniga skoncentrowali się na: wydajności materiałowej oraz elastyczności procesu produkcyjnego i jego wzajemnych powiązaniach.

Sześć wrzecion w nowej strugarce Unimat

MASZYNY DLA RZEMIOSŁA | Weinig promuje technologię PowerLock

Żadna inna strugarka-profilarka nie pracuje w tak wielu krajach, w tak wielu zakładach, co Unimat. Teraz seria najbardziej sprawdzonych strugarek powiększyła się o model Unimat 218.

Wśród ponad 30 nowych maszyn zaprezentowanych przez Grupę Weinig na tegorocznych targach Ligna znalazła się strugarka Unimat 218 wyprodukowana w chińskim zakładzie Weiniga w Yantai.

O nielegalnym handlu drewnem z Sejmu.

Z Sejmu .

Komisja za projektem ograniczającym nielegalny handel drewnem w UE

Posłowie sejmowej komisji środowiska przyjęli w środę sprawozdanie dotyczącej rządowego projektu noweli ustawy o lasach. Nowe przepisy mają pomóc w uszczelnieniu rynku UE przed nielegalnym drewnem pochodzącym z innych rejonów świata.

Za przyjęciem sprawozdania głosowało 13 posłów, sześciu było przeciw, żaden nie wstrzymał się od głosu.

WEINIG Times. Milimetry decydują o milionach: Jak zwiększyć wykorzystanie materiału

Ceny tarcicy ciągle rosły na przestrzeni ostatnich lat. Skutkiem tego jest to, że przedsiębiorstwa branży przetwórstwa drewna litego są konfrontowane z coraz wyższymi cenami zakupu. Aby można było nadal efektywnie pracować, do wyboru są dwie drogi. Jedna z nich to podwyższanie cen, co jednak niekorzystnie odbija się na wskaźnikach sprzedaży. Druga droga to zwiększenie pozysku materiału. Ten, kto korzysta z właściwej technologii produkcji, może poprzez optymalizację procesów strugania w zakresie milimetrów zaoszczędzić miliony euro.

Изготовление окон. На пути к рентабельности

Индивидуально оформленные окна небольшими партиями особых размеров – сегодня это стало реальностью в производстве окон. Рациональное производство обычными методами уже давно не возможно. У завода WEINIG есть готовое решение этой проблемы: по рамный способ изготовления. За один проход полностью обрабатываются створка за створкой, рама за рамой. Это означает нарезать по длине, выпилить штапик, срастить, выбрать паз, профилировать по длине и фрезеровать по контуру. Тем самым Вы можете сами организовать поштучное производство.

Subscribe to RSSSubscribe to RSS